| andrei8072 a întrebat:

Vecinul a pus casa la o distanta de 40 cm fata de hotar, eu unde pot pune gardul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca numai tu contribui la gard atunci trebuie sa fie exclusiv pe proprietatea ta, cu partea dinspre vecin pe linia de hotar. Daca contribuiti amandoi linia de hotar poate fi pe mijlocul gardului, dar poate exista orice intelegere. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns:

Exact pe hotar! Iar vecinul nu putea să amplaseze casa la mai puţin de 70cm fără acordul scris al tău(dacă eşti proprietarul) sau al proprietarului de drept!

| daddy001 a răspuns:

Clar,intre tine si el!