| Fatamuntilor a întrebat:

Voi pentru ce ati /veti vota?
Credeti ca votul nostru va aduce o schimbare in urmatorii 5 ani?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Votez pentru schimbare, pentru un viitor mai bun, pentru eliminarea mafiei de hoţi şi mitomani de la putere, pentru eliberarea României, pentru progres...

Să sperăm că va câştiga cine trebuie şi în următorii ani va fi o schimbare, una în bine.

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Sa speram ca in sfarsit votul de azi, dar mai ales de cel peste doua saptamani va aduce schimbarea pe care poporul asta o merits!

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Votăm pentru schimbare, ne-am săturat de un trai nefericit și o viață amară!
Pa, pa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Voi vota si eu cu Iohannis.Chiar de nu va aduce votul nostru vreo schimbare este de datoria noastra de cetateni sa ne exercitam votul, dreptul pentru care au murit oameni in trecut.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca voi anula votul dar ma duc pentru ca nu vreau sa voteze altul in locul meu. Toti sunt o sleahta de hoti.

| darrio2007 a răspuns:

Schimbari vor fi.Dar nu stim niciodata ca vor fi in bine sau in rau.Acum am venit de la vot.

| Fatamuntilor explică (pentru darrio2007):

Corect, dar avem dreptul sa speram ca fi un pic mai bine pentru popor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Toti speram ca va fi mai bine.Noi,astia mai mici, pentru un trai mai bun.Cei de sus pentru altele.Nu pot spune.Azi nu facem politica.Riscam sa fim penalizati.

| MihaelaDart a răspuns:

Macar recunosc ca nu am votat. Nu m-am prezentat la urnele de votare din cauza distantei mari (90km) si oricum nici nu avem posibilitatea de a merge acolo.

Sper ca cel care va iesi macar sa aduca un beneficiu tarii si sa nu fie transa inspre negativ asa cum este acum.

| RAY a răspuns:

Noi trebuie sa intelegem ceva, suntem o colonie atat si restul decide totul pentru noi, restul sunt povesti, eu nu votez cu nimeni, daca as fi in Germania as vota cu Angela Merkel

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mi-am anulat votul, sunt ferm convins ca niciunu' dintre cei 14 candidati nu poate aduce nimic bun Romaniei si cred ca suntem foarte prosti cand zicem ''a, mai incercam''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi vota pentru acelasi trai de ana acum, pentru mai bun e practic imposibil.
Va aduce schimbare de vreme poate, altceva nu, poate mai rau.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Hai sa fim optimisti... sa vedem ce se va intampla.

| Crossover1 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da probabil va fi mai rau in orice directie, toti sunt disperati dupa castig. Vadim era cat de cat bun. Macar ii mai mitralia nitel

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis e singur candidat care imi place destul de mult, nu am votat pe Branza, Vadim, Macovei & co.

| Țoglă a răspuns:

Eu am votat cu Iohannis, singurul candidat care a făcut ceva când a avut ocazia.Sibiul a fost capitală culturală europeană

| Fatamuntilor explică (pentru Țoglă):

Am intrebat pentru CE, nu cu cine.
Stiu optiunile voastre, au mai fost cateva postari de genul asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Țoglă):

Votul este totusi secret.

| Fatamuntilor explică (pentru darrio2007):

Asta spuneam si eu!
Nu am intrebat cu cine, ci pentru ce!

| Moryami a răspuns:

Eu o vreau pe Udrea. Chiar as vrea sa stiu cum va conduce o femeie o tara happy

| Fatamuntilor explică (pentru Moryami):

Atentie, am spus pentru ce (prosperitate, trai mai bun, pensii/ salarii marite)

| Alex0987654321 a răspuns:

Nu știu pe cine votez ca ori cum ai da-o nu se schimba nimic. Așa ca mai bine nu mergi la vot laughing)
Funda?

| Fatamuntilor explică (pentru Alex0987654321):

Merg la vot!
Sa speram ca de data asta va fi o schimbare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

"Sa speram ca de data asta va fi o schimbare". asa spera oamenii de la ceasca in coa". intr-adevar au fost cateva, dar tot viata de rahat este.