| barosanu69 a întrebat:

Vreau sa imi iau un briceag pentru ca primesc amenintari de la cineva. Daca ma prinde politia cu el pe strada imi poate face ceva?

2 răspunsuri:
| gabriielaaa a răspuns:

Ei una te sfătuiesc sa nu iti ei persoana care te amenință poate devrni mai violentă si ce faci o sal folosești apoi faci puscărie pe prostia altuia am văzut cazuri în care persoana care se apara a devenit agresor si cel ce trebuia pedepsit finca amenință mai mereu a castigat finca era mai grav rănit. Si nu stiu ce o sa zi ca poliția despre cutit dar stiu ca poți declara ca ai fost amenintat.

| Alexyne a răspuns:

In loc de briceag mai bine ia un spray paralizant, cauta pe net. Si eu am fost amenintata de niste ciori si cand au vrut sa ma bata m-am aparat cu spray-u, apoi nu au mai avut curajul sa se ia de mine.