| alexxchi96 a întrebat:

Vreau sa plec în Belgia, am găsit zbor de la Iași la Olanda, am un prieten care este din Salcea, zona roșie, o sa îl lase la aeroport sa treacă dacă avem foaie de la patronul din Belgia precum ca ne cheamă la munca?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu-l va lăsa să iasă din zona roșie sub nici o formă. Nu-l vei putea vedea față în față decât după zilele de carantină obligatorii.
Ia-ți bilet pentru ziua când va putea părăsi zona roșie. El trebuie să știe ziua.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Din zona roșie, oriunde ar fi aceasta în lume, nu poate să iasă nimeni; și nimeni nu va putea intra. Deci nu o să va puteți vedea. Eventual va trimite pe altcineva.

| alexxchi96 explică (pentru anonimg):

O sa aibă probleme la aeroport sau va referiți ca nu poate ieși din zona roșie, ca el poate ieși da nu stiu la aeroport dacă îl lasa

| anonimg a răspuns (pentru alexxchi96):

Nu-l va lăsa să iasă din zona roșie sub nici o formă. Nu-l vei putea vedea față în față decât după zilele de carantină obligatorii.
Ia-ți bilet pentru ziua când va putea părăsi zona roșie. El trebuie să știe ziua.

Răspuns utilizator avertizat