| crst90 a întrebat:

Vreau sa trimit o scrisoare cu niste analize medicale la un spital din Franta. si vreau sa fiu 100% sigur ca plicul ajunge acolo si intr-un timp cat de cat scurt. stiti cumva daca posta romana are un asemenea serviciu? nu as prea vrea sa trimit scrisoare normala ca nu vreau sa am "suprize" sau daca nu posta romana o alta firma de curierat rapida cu care poti trimite plicuri in europa.

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Are si posta romana, dar sunt greoi si scumpi.Eu am trimis in Germania la Berlin acte originale prin DHL vine si le ridica de la domiciliu, dar trebuie sa specifici curierului ca sunt acte originale pentru ca au un regim aparte, in 2 maxim 3 ajunge la destinatie.

| cristimihailov a răspuns:

Eu am experiente foarte placute cu DHL. Mai repede decat m-am asteptat, tracking number, trimis pachete cu confirmare de primire atat in ue cat si in lume. Primit notificarea ca s-a receptionat pachetul in 5 minute de la predare. 5 minute dupa ceas.