| AvalohAlyn a întrebat:

A citit cineva Alchimistul de Paulo Coelho? Cum vi s-a parut? Se merita sa o citesc?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu am citit-o intr-o zi, atat de mult mi-a placut incat nu am putut-o sa o las din mana.
E un roman de viata care te invata multe, despre iubire, dar mai ales despre instinct, sa iti asculti inima si ceea ce doresti tu, si sa lupti pana ai ceea ce doresti chiar daca mai sunt si hopuri.
eu ti-o recomand din inima, se merita.

| AvalohAlyn explică (pentru LaLaura):

Merci.Am comandat-o astazi si sper sa ma captiveze si sa imi placa la fel ca pe voi.Am auzit multe despre aceasta carte, lucruri bune.

| LaLaura a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu ai pentru ce.
Nu o sa regrei, te asigur.
Oricum Paulo Coelho scrie superb si nu ai cum sa nu iti placa ceea ce a scris el.

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,citeste-o.Se spune corect*merita s-o citesc*, nu *se merita*.

| christos1234 a răspuns:

Eu zic ca merita..nota mea :9

| inamorata a răspuns:

Ieri am inceput sa o citesc. Te asigur este o carte care te captureaza si te tine pina nu termini sa o citesc. Daca nu are cine sa te intrerupa, evident. Am trecut de jumate.