| CiocolaticaDulshee a întrebat:

Acum multi ani am citit o carte, nu o mai tin minte asa de bine, era vorba despre un baiat care gaseste parca intr-o cutie, o bila de gelatina verde care incepe sa se faca din ce in ce mai mare. Stie cineva cum se numea? Era destul de micuta cartea. Sau de la aceeasi editura mai era una despre o camera foto si atunci cand cineva facea o poza cu acea camera, in poza apareau chestii ciudate, diferite de realitate care apoi chiar se intamplau, cum ar fi ca o persoana nu aparea in poza si apoi acea persoana moare sau dispare sau asa ceva (asta e un exemplu de la mine, nu mai stiu cum s-a intamplat)
Stie cineva cum se numeste macar una din carti? Dau funda! :*

3 răspunsuri:
| Aimee33 a răspuns:

Hey!:**
Cred ca acea carte face parte din colectia de carti "Gooseumps" si se numeste "Zambeste si mori".
O zi frumoasa! happy

| Aimee33 a răspuns (pentru Aimee33):

Goosebumps*

| Aimee33 a răspuns (pentru Aimee33):

A, am uitatbatting eyelashes. Cealalta carte cu bila de gelatina verde se numeste "Sange de monstru", din aceeasi colectiewinking.