| OddKidd a întrebat:

Am citit acum ceva timp o carte si nu mai imi amintesc nici numele nici autorul. Pur si simplu am uitat.Stiu ca actiunea era ceva de genul "Un cuplu de indragostiti(protagonistii) traiau o poveste de iubire, si s-au mutat impreuna in chirie la o batranica ce avea un pension sau ceva de genul si in acel pension mai statea un cuplu si in fiecare seara cele doua perechi stateau in gradina sub un copac la povesti. Stiu ca el a primit o mostenire si si-a permis sa se mute in pensionul acela cu iubita lui si sa mobileze camera." Daca stiti voi numele, ar fi super. Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
La fel ca si LaLaura si eu cred ca este vorba despre aceeasi carte "Invitatie la vals" de Mihail Drumes.
Cuplul stau impreuna in chirie la un batranel si au ca prieteni un alt cuplu, chiria respectiva are si curte unde se intalneau deseori. Uite rezumatul cartii, poate iti amintesti cateva detalii daca este vorba despre cartea aceasta:

http://townportal.ro/......e-la-vals/

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
cred ca se numeste invitatie la vals de mihail drumes, doar ca e un batranel nu o batranica, de aceea nu sunt sigura.