| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Anna Karenina de Lev Tolstoi sau Rosu si Negru de Stendhal? Pe care s-o citesc prima?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde ce stil preferi in general. Incepe cu Anna Karenina.

| Doub a răspuns:

"Roşu şi Negru" mi s-a părut oribilă.

| OoBunnyoO a răspuns:

Anna Karenina. Rosu si Negru este un pic mai complexa si este posibil sa nu iti placa, daca nu o intelegi prea bine.

| wolder a răspuns:

Eu zis cu Anna.
Iti las aici o lista de carti ce merita daca vrei
https://jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/22/carti-de-citit-intr-o-viata/

| Cameliapantiru a răspuns:

Ahh, dificila alegere!
Ambele se afla intre romanele mele preferate. As incepe, totusi, cu "Anna Karenina" si imediat ce as termina-o, as trece la "Rosu si negru".
Lectura placuta!

| volumexd a răspuns:

Rosu si negru