| CoolSaku a întrebat:

As vrea sa citesc o carte, dar nu stiu ce sa aleg dintre Doamna Bovary, Catherine de Medicis, Mandrie si prejudecata si Ben Hur. Spuneti-mi care v-a placut voua cel mai mult si de ce. Sunt deschisa si la alte propuneri, daca aveti.

Multumesc anticipat si promit

Răspuns Câştigător
| OanaMada a răspuns:

Eu am citit Anna Karenina este despre razvoi si pace, iubire mai multe si are in prim plan sensul și scopul vieții, condițiile morale ale căsătoriei și vieții de familie, relația dintre viața și moarte, dintre iubire și fericire si lumea nobilimii.ti-o recomand cu drag mie mi-a placut foarte mult are mai multe partihappy

7 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

La rascruce de vanturi, Mandrie si prejudecata.

| Nicki18 a răspuns:

Mandrie si prejudecata; Doamna Bovary.

| larisuka99 a răspuns:

Mai bine le citesti pe toate pentru. a citi mai bine si a fi mai castigat.

| CoolSaku explică (pentru larisuka99):

Asta am de gand, dar nu stiu cu ce sa incep.

| larisuka99 a răspuns (pentru CoolSaku):

As zice sa incepi cu,, Doamna Bovary" fiindca am auzit ca este foarte buna.

| AlexUnderADS a răspuns:

Ben Hur

| stefistefi1 a răspuns:

Tu poti citi ori ce carte doresti care ti sar parea interesata dar cel mai mult cred ca ti-ar placea Doamna Bovary, dar daca doresti ai putea citi Baltagul. happy