| Hayakugin_Marian_1999 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte gen Harry Potter(aventura, fantastic si magie ) si nu prea stiu ce as putea citi. Imi puteti recomanda una sau mai multe carti? Dau funda

4 răspunsuri:
| Rose123 a răspuns:

Seria "Jocurile Foamei" de S.Collins(3 volume)
"Captiv in labirint" de J. Dashner
"Incercarile focului"(continuarea primului volum, "Captiv in labirint") tot de J. Dashner
"Gazda" de S.Meyer
"Eu sunt Numarul patru" de Pittacus Lore
"Puterea celor Sase" de Pittacus Lore
"Lupta celor Noua" de Pittacus Lore
"Paznicul demonilor" de R. Buckingham
"Instrumente mortale"(eu am citit primele 3 volume, "Orasul Oaselor","Orasul de Cenusa" si "Orasul de Sticla") de C.Clare

Toate sunt romane de fictiune, cu personaje uimitoare puse in situatii limita. Suspansul nu lipseste si nu cred ca te vei plictisi citindu-le. Adica "gen Harry Potter" cum ai spuslaughing Sper ca ti-am fost de ajutor :-) Lectura placuta!

| almirock a răspuns:

În genul Harry Potter ai putea citi Nina-fetița celei de-a șasea luni. Mie mi-a plăcut mult de tot.

| StJimmy a răspuns:

Stapanul inelelor sau Cronicile Wardstone

| Lor33d a răspuns:

Stapanul Inelelor! ✌✌✔✔✔