| Tortcufructe a întrebat:

Ati citit cartea Elevul Dima dintr-a saptea? Daca da, ce carti de acest gen mai stiti happy? Va rog mult happy Dau funda

Răspuns Câştigător
| RandyMarsh a răspuns:

Buna, da am citit cartea si pot sa zic ca m-a impresionat foarte mult. Daca ti-a placut aceasta sigur iti vor placea urmatoarele carti:Invitatia la vals, Dama cu camelii, Scrisori de dragoste, Cazul Magheru, La rascruce de vanturi. Sper sa le citesti, o sa-ti placa.Pa pa!

1 răspuns:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Da, este una dintre cartile mele preferate. O alta carte despre adplescenta si viata de liceu in perioada interbelica o constituie "Cismigiu & comp>", urmata de continuarea "Buna dimineata, baieti!", scrisa din perspectiva elevului ajuns profesor de romana si invatator suplinitor. Alte romane de dragoste din literatura romana care m-au fascinat, ar fi:
"Lorelei"-Ionel Teodoreanu
"Maitreyi"- Mircea Eliade
"Adela"- Garabet Ibraileanu
"Panza de painejn"- Cella Serghi
''Scrisoare de dragoste"- Mihail drumes
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
De asemenea, iti recomand si ciclul "Ciresarii", alcatuit din 5 volume scrise de Constantin Chirita, o adevarata monografie a adolescentei cu tot ce implica aceasta: aventura, cutezanta, dorinta de cunoastere si explorare a unor spatii necunoscute si chiar periculoase, prietenii indistructibile, iubire pura.
Lectura placuta orice ai alege!