| ellenutzza a întrebat:

ce nume a stabilit stephenie meyer pentru celelalte volume din sera GAZDA? primul volum l`am citi si e foarte frumos chiar merita citit. si inca ceva. ce cari SF tot in genul acesteia mai stiti? sau ceva gen o iubire dintre o muritoare si o fiinta de`asta, supranaturala ca sa-i zic asa. (cum a fost saga twilight).

multumesckiss*

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

1. Pe site-ul ei oficial nu apare nimic despre următoarele volume. 2. PC Cast-seria Casa Nopţii, seria Vampirii Sudului-Charlaine Harris, seria Vampiraţilor-Justin Somper, seria Anita Blake Vampire Hunter-Laurell K Hamilton iar în curând la editura Leda-Jurnalele vampirilor de L J Smith(februarie 2010) şi Academia vampirilor de Rachelle Mead(iunie 2010). Dacă vrei să schimbi registrul, a apărut la editura Tritonic Luna plină de Kelly Armstrong, eroina cărţii e o femeie-vârcolac.

| Tera a răspuns:

Incearca caritile de Holly Black(pa carti scrie ca fanii seriei Twilight vor iubi cartile) mie una imi plac foarte mult si sunt pe tema pe care o cauti.

| GnnAndra a răspuns:

The Vampire Diaries.este serial TV si am inteles ca sunt si carti.kiss

| GnnAndra a răspuns:

Miercuri seara la 23:00 sau la 22:00 da un serial pe AXN "Vampiri, crime si povesti de dragoste" si este inspirat din cartea The Blood Books, autoarea Tanya Huff parca thinkinghee hee kiss