| Bogdane0069 a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa citesc o carte dar nu stiu ce carte sa citesc ami place mult psihologie si as vrea ceva de genu cemi recomandati salutari

Răspuns Câştigător
| 0ffliner a răspuns:

"Ion", "Moara cu Noroc", "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi"
Astea le am in minte, sunt toate psihologice si istorice.

| Bogdane0069 explică (pentru 0ffliner):

O sa ma uit multumesc

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Incearca Frank Kafka - Metamorfoza... e scurta si rapida. Lasa oboselile alea de ionica, moara vesela si ultima noapte.

Nu au legatura cu psihologia... Se studiaza in scoala si sunt oboseli.

| Sadic a răspuns:

Ceva gramatică pentru ăsta nu recomandă nimeni?

| Albastru45 a răspuns:

Incearca motanul incaltat. E povestea unei pisici care se confrunta cu probleme interpersonale si psihice din cauza abuzului in familie.

| Cristina_Neacsu_1994 a răspuns:

Citeste castelul palarierului de A.J.Cronin