| denisa1096 a întrebat:

trebuie sa citesc urgent hamlet stie cineva vre un site unde pot sa gasesc opera integral dar totodata sa fie si o traduere buna din care sa inteleg ceva deoarece cele care le am gasit nu sunt traduse cum trebuie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Denisa! Uite aici Hamlet tradus direct in romana http://ro.scribd.com/doc/10732339/Shakespeare-William-Hamlet.

Sper ca te-am ajutat! FUNDA?

| Robin0744 a răspuns:

Cea mai bună traducere nu este încă în spațiul virtual. E realizată de G. Volceanov și a apărut la Paralela 45.