| Anitta97 a întrebat:

Care este cartea voastră preferata de pana acum?

Răspuns Câştigător
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu pot spune una.De vara asta, preferata mea ar fi Mizerabilii.Altele ar fi:Iliada, Aeneida, Divina Comedie, Hamlet, Othello, Portretul lui Dorian Gray, Casa Umbrelor, Oedip Rege, Fratii Karamazov, Demonii, Razboi si Pace, Invierea, Procesul, Metamorfoza, Stapanul Inelelor, Dune, Orbitor, Cel mai iubit dintre pamanteni, Noaptea de Sanziene, Domnisoara Christina.Cam astea ar fi cele care mi-au placut cel mai mult.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

A, si ar mai fi Ultima noapte de dragoste, Patul lui Procust si Intunecare.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu am o carte preferata, dar una care mi-a placut si e ultima citita ar fi "Intoarcerea din Rai" a maestrului Mircea Eliade, un roman care este scris intr-o maniera diferita de cea a scriitorilor romani, foloseste elementele pe care le regasim si la Giovanni Papini, cu toate acestea un roman original si placut, total diferit de majoritatea!

| gabicoo a răspuns:

Cartea de muncă.

| VoidEternal a răspuns:

Cartea preferata din ce gen literar?

| Anitta97 explică (pentru VoidEternal):

Cartea ta preferata, eu știu ce gen literal îți place ție? Doamne ferește, unii dintre voi vreți sa demonstrați un rahat pe TPU laughing dacă ai 10 cărți preferate atunci enumera alea 10 cărți, eu nu ma supăr. Citesc cu drag răspunsul tău și ma inspirwinking de ex una dintre cărțile mele preferate este Anna Karenina de Lev Tolstoi, chiar dacă este o carte simpla, pur și simplu o recitesc mereu cu drag.

| VoidEternal a răspuns (pentru Anitta97):

A bit offensive aren't we? Puteai sa spui pur si simplu că din orice gen literal. Nu cred că a fost așa de "doamne ferește" întrebarea mea. Și ca să vezi că nu vreau să demonstrez niciun rahat pe TPU, te las sa te delectezi cu răspunsurile celorlalți.

| ReddY25 a răspuns:

Cărțile lui Sven Hassel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia, in special Psalmii și Proverbe.

| CostelCalugareanu a răspuns:

Filme xxx

| Citara22 a răspuns:

Sincer, mie mi-a placut foarte mult o carte, este plina de actiune si foarte interesanta, te trece prin o mie de emotii, se numeste, în romana dictionar, foarte buna cartea o recomand, un pic greu de citit dar totusi ramane o carte de care îmi voi aminti, eram atat de curios de urmatoarea scena încat chiar transpiram, serios spun.

| Anitta97 explică (pentru Citara22):

Chiar ma bucur pentru tine ca îți place cartea aceea happy