| SimSimina1995Sisi222SweetSweet a întrebat:

Care sunt cele mai bune carti care le-ati citit vreodata?

7 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Pai sincer cea mai buna carte citita vreodata de mine este "Singur pe lume", m.a impresionat pana la lacrimi dar si "Insemnarile unei pustoaice" sunt nemaipomenite... Imi plac mai mult cartile despre adolescenti(poate pentru ca sunt unalaughing )

| KamaSutra a răspuns:

Pai sincer cea mai buna carte citita vreodata de mine este "Singur pe lume", m.a impresionat pana la lacrimi dar si "Insemnarile unei pustoaice" sunt nemaipomenite... Imi plac mai mult cartile despre adolescenti(poate pentru ca sunt unalaughing ). Dar in acelasi timp iti recomand si "O scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes(cred)

| MaliciousDeath a răspuns:

Cred ca "Portretul lui Dorian Gray" e singura carte care m-a facut sa simt si altceva in afara de ce stiam deja ca simt, adica fascinatie.Am mai citit si alte carti care mi s-au parut bune, interesante, dar nimic altceva.

| Cameliapantiru a răspuns:

"La rascruce de vanturi'' (Emily Bronte)
"Numele trandafirului''-Umberto Eco
"Portretul lui Dorian Gray''-Oscar Wilde
"Cel mai iubit dintre pamanteni''-Marin Preda
"Crima si pedeapsa'', "Fratii Karamazov'', "Idiotul''-Dostoievski
"Anna Karenina''-Lev Tolstoi
"Maestrul si Margareta''-Bulgakov
"Un veac de singuratate''-Gabriel Garcia Marquez
"Mizerabilii''-Victor Hugo
"Rosu si negru''-Stendhal

Răspuns utilizator avertizat
| Miaeuu a răspuns:

Pai am foarte multe carti care imi plac. Unele ar fi cele cu vampiri dar au fost si altele" Jocul lui Westing" sau "Persy Jackson si Olimpienii si mi-a mai placut " Inima de cerneala" si continuarea "Sange de erneala". Mi-au mai placut "The hunger games" si cartile de Rick Riordan.

| onioni53 a răspuns:

Hoțul de cărți de Markus Zusak
Jocurile Foamei de Suzanne Collins