| Mara6392 a întrebat:

Ce cărți recomandați? De obicei citesc cărți thriller, jurnale, ficțiune istorică și poezie, dar aș vrea să încerc și alte genuri și nu știu de unde să încep.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti citi litertura Sience Fiction, de aventuri, dar orice iti place.
Eu am citit sute de carti, de toate categoriile, si din fiecare am invatat cate ceva, folositor in viata.

| dullcat a răspuns:

Poti incerca carti de specialiatate pentru domenii universitare.Eu recomand oricui,, Arhitectura fericirii'' de Alain de Botton si,, Imaginea Orașului'' de Kevin Lynch.

| gabicoo a răspuns:

Abecedarul! Pentru jumătate din userii TPU! Nu mă refer la tine!

| VoidEternal a răspuns:

Stephen King. Cărțile lui consacrate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romane polițiste, cele scrise de Edgar Wallace
Terapia prin râs - de Lenny Ravich
Și cel mai important...Biblia, în special Proverbele, Psalmii și Noul Testament.

| Crescent a răspuns:

Incearca seria Crima perfecta. Sigur o sa iti placa

| Florian80 a răspuns:

Iti recomand atat beletristica cat si memorii sau (auto)biografii. Merita sa cunosti si putina istorie sau jurnale de calatorie...etc...