| anyy2012 a întrebat:

Ce carti trebuie citite pentru clasa a IX-a? Morometii, Mara?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu in clasa a IX-a am facut Mara, Morometii, Maitreyi si cateva poiezi. Depinde si de profil si de profesor/ a.

| ReusxD a răspuns:

Mara,Morometii,Maitreyi si niste poezii.

| xtembix a răspuns:

Morometii, Mara, Enigma Otiliei, Invitatie la vals, Toate panzele sus, Amintiri din copilarie, Maiteyi, Cartea nuntii.

| teodora24 a răspuns:

Buna!
Pai in cartea de romana de clasa a IX-a sunt urmatoarele:''Mara'',''Morometii''(decat primul volum),''Amintiri din copilarie'',''Cartea nuntii'',''Hanu Ancutei'',''Romeo si Julieta'',''De-a v-ati ascuns''(poezie),''O sama de cuvinte''. Acestea sunt doar cateva care pot fi la profilele de mate-info si bio-chimie, la filologie se mai adauga multe altele...

| Gabriel643 a răspuns:

Jules Verne, 1001 de nopti, 101 carti de citit intro viata