| Anonimul151 a întrebat:

Ceva recomandari de carti de clasa VIII si IX?

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei beletristică (literatură artistică) sau recomandări de cărți pentru lectură școlară? Ori, pentru Evaluare Națională?

| Anonimul151 explică (pentru floresdemayo):

Mai bine da-mi recomandari pentru evaluarea nationala ca sa fie mult mai ok laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru Anonimul151):

Limba şi literatura română (Ghid complet pentru Evaluarea Naţională, clasa a VIII-a) de la Ed Booklet.
https://www.librariadelfin.ro/......-a--i92672

Sau cele de la Ed Delfin (teste cu rezolvări)
https://www.librariadelfin.ro/......-a--i88579

Dacă ai nelămuriri, revino și întreabă-mă.

| Anonimul151 explică:

Astea nu sunt carti de citit

| lCupidon a răspuns:

Fahrenheit 451-ray bradbury
Cauta pe net rezumatul și o sa vezi dacă ți-ar place

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Enigma Otiliei; ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război; Baltagul; Fratii Jderi, Ion