| Gekkō a întrebat:

Cineva pasionat de japoneza (de prin Arad)?

15 răspunsuri:
| pqGro a răspuns:

Eu sunt pasionata de japoneza, dar sunt din buzau.Si am o intrebare, te uiti la itsuka tenma no kurosagi?

| Gekkō explică (pentru pqGro):

Da? Wow, e fain. Nu ma uit la Itsuka tenma no kurosaki. Ma uit la Naruto.

| ursuletlove11 a răspuns:

私は日本語で多少会話ができる(eu stiu cat de cat sa vorbesc in japoneza)

| Gekkō explică (pentru ursuletlove11):

Hm, aia e cu google translate? eu nu stiu sa scriu. Inteleg doar hiragana. Dar in schimb stiu sa vorbesc destul de bine.
Ai facut studii sau esti amator?

| ursuletlove11 a răspuns (pentru Gekkō):

Nu e cu google transtate..am setat calculatorul in Japoneza si am scris
da...fac studii

| Gekkō explică (pentru ursuletlove11):

Da? Ce fel de studii faci?

| Shin210 a răspuns:

Eu sunt pasionata de japoneza dar sunt cam departe. Sunt din urziceni, ialomita.

| Gekkō explică (pentru Shin210):

Si stii japoneza? Poti conversa?

| Shin210 a răspuns:

Da pot conversa, mai mult sau mai putin. laughing
Nu sunt chiar profesionista dar stiu sa sa scriu catecele din anime-urile la care ma uit cu semne.

| Gekkō explică (pentru Shin210):

Hmm, adica cu caractere Hiragana? Banuiesc ca nu cu Kanji (ideogramele) happy
Si eu stiu conversa destul de bine, stiu gramatica, notiuni etc.
De scris, mai putin, dar pot recunoaste destul de bine caracterele Hiragana.

| Shin210 a răspuns (pentru Gekkō):

Eu scriu mai mult cu Katakana dar nu stiu prea multe notiuni sau gramatica.
Dar vara viitoare imi iau cursurile de la Eurocore si ma tin de ele. Vreau sa o invat la perfectie. happy

| Gekkō explică (pentru Shin210):

Cursuri de la Eurocore? Adica? Imi poti explica si mie despre?
Ce fel de cursuri, cand, pret?
Thanx!

| Shin210 a răspuns (pentru Gekkō):

Nu stiu prea multe detalii, fratele meu mai mare stie mai multe. Daca e o sa-l intreb pe el si o sa-ti spun.