| Vantoiu_Costi_Si_Stefania_1977 a întrebat:

Cumsa invat o poezie repede?

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa repeti rand cu rand, poate asa retii mai usor.

| Pool77 a răspuns:

Eu de obicei reuseam sa invat o poezie de 10 strofe in 10-30 minute.
Cel mai usor mi-a fost cand invatam seara pe la 10-11 asa ceva, il repetam pana stiam cateva versuri si dimineata urmatoare cand ma trezeam stiam toata poezia.
Vezi poate iti va fi si tie mai usor cu metoda asta.

| Aberdeen a răspuns:

Înțelege-o, de-abia după poți să o înveți exact așa cum trebuie.

| RorySan a răspuns:

Incearca sa o repeti de mai multe ori.

| Ssssmokin a răspuns:

Mai sincer mie nu imi ia foarte mult sa invat o poezie. Atata timp cat nu ii lucafarul si alte poezii din astea. Repet-o de cateva ori si vei reusiwinking

| Krixxus a răspuns:

Repeta cate 4-5 randuri din ea si tot asa