| tiky2002 a întrebat:

Cum invat o poezie repede

Răspuns Câştigător
| Anonima5550121 a răspuns:

Te duci intr-un loc linistit si spatios, iti iei cartea / culegerea / manualul, ce ai tu si te plimbi prin camera citind-o cu voce tare si concentrandu-te numai la ea.

Am citit intr-o carte, ca miscarea ajuta la memorare.

5 răspunsuri:
| alexy19a a răspuns:

Bun deci uite cateva sfaturi:
1: Inchizi calculatorul.
2:Te duci undeva unde nu este galagie.
3: Deci parerea mea este ca ar trebui sa precizezi asa: Repeti un rand de 4 ori si dupa incerci sa il repeti fara carte. Si tot asa. Eu asa invatam cand eram prin clasa a 4-7. Spor la invatat happy Sper ca te-am ajutat happy

| micutZa94 a răspuns:

Pai cum sa inveti? inchizi pc..iti ei o camera linistita, si cind o inveti patrunde in esenta.si o ve-i invata repede.

| MxaaMelly a răspuns:

Doamne rolling on the floor ce intrebare laughing

| tiky2002 explică (pentru MxaaMelly):

Intrebarea asta e foarte buna dac vrei sa stii

| tiky2002 explică:

Mersi.
in afara de mxaamelly