| Sportacus123 a întrebat:

Dați-mi vă rog numele unei cărți care să mă țină cu sufletul la gură atunci când o citesc.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si de unde sa stim noi ce gen preferi?

| mastadont a răspuns:

Citești și în engleză sau doar în română, am citit nu demult o carte atât de horor încât nu mi-o pot scoate din minte, am pus-o in folderul cu favorite dar doar când mă gândesc s-o citesc mă iau fiorii. Din păcate e doar în engleză.
Dacă vrei să încerci ceva diferit și totuși palpitant, ceva atât de ciudat încât vei rămâne tablou, recomand orice carte de Serge Brussolo, tipul are o imaginație de nici nu îți vine să crezi și romanele lui sunt relativ scurte, o planetă vie care face o infecție, oameni care se transformă în cruci, o boală ciudată care face oasele atât de sensibile încât apare o societate obsedată de cântăritul fiecărui gram ridicat, și multe, multe alte ciudățenii care te vor face să rămâi uimit și bulversat. Ah, favorita mea de la el e pelerinii întunericului, cartea începe cu un tip care merge să se scalde în transpirația unei femei care întinerea...

| LordCristobal a răspuns:

Cronicele Wardstone

Răspuns utilizator avertizat
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

"Al șaptelea copil", de Erick Valeur. O să mă pomenești pentru asta. happy

| Anonim027 a răspuns:

Biblia

| mariamarin2006 a răspuns:

Fahrenheit 451