| troleibuz a întrebat:

De ce romanii nu citesc carti?

35 răspunsuri:
| Onisim10 a răspuns:

Pentru ca tehnologia evolueaza, iar oameni mai mult prefera un film de 2-3 ore decat o carte care sa dureze pana intr-o saptamana.

| Onisim10 a răspuns (pentru suntserios):

Lol happy

| Sophieka a răspuns (pentru Nemessys):

Buna

Mi-a facut o deosebita placere sa iti citesc comentariul!
Cu exceptia ultimei parti in care ai mentionat de cartile inutile si costisitoare pe care ai irosit bani (dar poti incerca sa le vinzi pe olx), sunt multe de genul acesta si sunt de acord cu motivele pentru care nu citesc romanii.

O varianta buna in unele cazuri este prin biblioteca.
Ai fi surprins ce carti poti gasi pentru un abonament anual de doar 10 lei happy.

| Nemessys a răspuns (pentru Sophieka):

Mulțumesc happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu sunt român si citesc carti dar daca se face un studiu in general se ia in calcul cate carti cumperi sau imprumuti de la biblioteca (banuiesc).
Personal nu cumpar foarte multe carti pentru ca fie le am deja de la parinti si bunici, fie le gasesc pe net, fie le pot imprumuta de la biblioteca.
Conteaza si ce citesti. Un om care a citit o singura carte de Platon sau Aristotel a facut mai mult decat cineva care a citit 10 carti de melodrame adolescentine happy