| Regreta a întrebat:

Heey TPU! Am o mare rugaminte:am inprumutat cartea "Baltagul" de la o prietena si nu am apucat sa o termin(mai aveam 2-3 capitole), am ajuns la partea cand Vitoria il gaseste pe sotul ei mort si de aici nu mai stiu ce sa intamplat.Va rog spuneti-mi ce se intampla mai departe, pe cine banuieste ca iar fi omorat sotul, ce s-a intamplat cu fiica ei si cum sa terminat.Va multumesc mult,
P.S:dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Deci pe fata ei, Minodora, a dus-o la manastire, sa fie in siguranta, si au luat-o de acolo dupa ce s-a lamurit toata tarasenia. Dupa, Vitoria si Gheorghita, folosind tot ce au aflat, au reusit sa isi dea seama, si au inceput sa il suspecteze pe Calistrat Bogza, unul dintre cei care il insotise pe Nechifor Lipan in calatorie. Cei doi se intorc acasa, fac slujba si pomana pentru Nechifor si acolo participa si Calistrat Bogza care avea baltagul lui Nechifor. Bogza e ucis de Gheorghita dupa ce isi recunoaste vina(ca il omorase pe barbatul Vitoriei).

| Regreta explică (pentru blueangel99):

Vaai,nu ma asteptam ca Bogza sa fie ucis de Gheorghita! Dar na...are un sfarsit cam tragic si saraca Vitoria a suferit foarte multe...Mersi mult ca mi-ai spus!

1 răspuns: