| LauraDiana1999 a întrebat:

Hei.
Cum imi pot da seama daca o firma este pe bune si este serioasa? Este vorba de o editura la care as vrea sa public o mica carticica.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci probeme, atata vreme cat inchei un contract cu ei de editare, corectare si tiparire a unui nr. x de exemplare, pentru publicarea cartii tale si evident achiti suma totala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este pe bune. Ce e aia? La orice editură vei plăti publicarea. Nici o editură nu își va risca banii pe cărticica ta.

| LauraDiana1999 explică (pentru sadrian46):

Eu nu am spus ca ma astept sa plateasca editura.

| Simpatic a răspuns:

Urmaresti datele de identificare fiscala si anume J-ul alaturi de denumirea sa (popescu SRL de exemplu), cu denumirea sa si acel J cauti pe siteuri de specialitate daca societatea este inregistrata fiscal, de cand etc, asta e simplu.
Cat despre seriozitatea lor sau nu, asta nu se poate verifica dinainte.
Dar ai oricand legea de partea ta daca crezi ca iti incalca un drept.