| xGabriela a întrebat:

Hei TPU happy Intrebarea mea este adresata celor care citesc carti science fiction. Tocmai am terminat primul volum din seria "Vanatoare nocturna" si ador cartea asta. Stie cineva cate volume sunt in total? Din cate am inteles, al doilea volum inca nu a aparut in Romania, dar stiti vreun site de unde pot cumpara sau citi?

Răspuns Câştigător
| ShadeAdda a răspuns:

Al doilea volum nu a aparut inca in Romania sau in romana, deci o poti gasi, probabil, numai in engleza. Au aparut in engleza deja 6 volume (! comparativ cu singurul deja tradus in romana...) iar al saptelea va aparea in ianuarie 2014. http://jeanienefrost.com/books/
In Romania nu am idee cand va aparea volumul 2...

| xGabriela explică (pentru ShadeAdda):

Stii cumva de unde as putea descarca sau citi vol 2 / celelalte volume?

| ShadeAdda a răspuns (pentru xGabriela):

Am cautat pe mai multe site-uri si se pare ca singura modalitate de a putea pune mana pe volumul al doilea in engleza (sau chiar si pe celelalte volume) este sa le comanzi de pe Internet platind. Le gasesti mai ales pe Amazon, dar partea negativa este ca platesti, livrarea dureaza iar pretul oricarei carti in limba sa originala este cu mult mai mare decat versiunea tradusa. Acum depinde ce alegi sa faci. Iti sugerez sa astepti, sincer, ca nu are rost acum sa o iei in engleza... poate va aparea si in.pdf sau free download la un moment dat.