| LoraPavel a întrebat:

Heii TPU, imi puteti spune niste titluri de romane politiste?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Crimă din Orient Express, Zece Negrii Mititei, Misterul Trenului Albastru, Crimă pe Terenul de Golf, După înmormântare, Conacul dintre Dealuri, Ceasurile, O supradoză de Moarte, 13 la cină, Misterioasa afacere de la Styles, Ucigasul ABC, Crăciunul lui Poirot, Cele 12 munci ale lui Hercule, Pisica printre Porumbei, Pericol la End House... Toate de Agatha Chirstie

Sherlock Holmes: Memoriile, Aventurile şi Întoarcerea
Câinele din Baskerville
Semnul celor Patru
Un studiu în roşu

-De Arthur Conan Doyle

Omul Umbră - Hammet
Trauma - Ken McClure
Condul lui DaVinci, Inferno - Dan Brown (cand of poliţiste)
Fantoma Călugărului
Suflete Damnate - Yrsa...
(caută pe google cărţile de la editura Trei, nu le mai ştiu autorii...sunt multe)

Misterul Camerei Galbene - Gaston Leroux
Seria Melania şi Mirciulică: Cianură pentru un Surâs, Bună Seara Melania, Misterul Statuii din Parc, O toaletă a la Lis Taylor, Anonima de Miercuri, 320 de pisici negre.

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

"Crima din Orient Express" de Agatha Christie, "Cadavrul din biblioteca" de Agatha Christie, "Fantoma trecutului" de Jo Nesbo, "Cu ochii mintii" de Hakan Nesser, "Orasul borcanelor" de Arnaldur Indridason.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"POIROT" e super tare! happy
Bafta!winking

| val31989 a răspuns:

Codul lui Da Vinci, Dan Brown.
Portretul unui ucigas, Hamilton Bruce.