| GeorgianaGeoLove a întrebat:

Hey! Imi puteti da si mie exemple de carti S.F. (sau de actiune gen,, Orasul Oaselor,,) foarte interesante? Daca se poate sa le faceti si o scurta descriere, dar nu este obligatoriu.

Răspuns Câştigător
| Pardelian a răspuns:

Alexandru Asimov a scris doar carti sf iti recomand seria Fundatia vreo 7 volume parca sau lumea inelara- 3 volume

2 răspunsuri:
| Casiiiii a răspuns:

Divergent: Intr-o societate imartita in factiuni ..Beatrice isi alege factiunea Neinfricatilor... Dupa o grea Initiere... aceasta e prinsa intr-un conflict si va trebui sa lupte sa isi apere faciunea dar si parintii
E foarte interesanta mai ales daca citest toate trei volumele

Jocurile Foamei.
Si ceva cu Vampirasi ca... Vampirii din Morganville ( trebuie sa ma apuc si eu... o citesc deoarece pe spatele ei scrie : NU IESI AFARA DUPA CE SE LASA INTUNERICUL)

| GeorgianaGeoLove explică:

Am citit Divergent, Vampirii din Morganville, dar nu am citit Jocurile foamei si iti multumesc pentru sugestii. Si ador propozitia,, nu iesi pe afara dupa ce se lasa intunericul!,,.