| lucyloffylililsa a întrebat:

In clasa a V-a la istorie iti trebuie caiet mic?

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E suficient un caiet mic pentru clasele V-VIII la materiile pe care le faci doar o data pe saptamana.Caietele studentesti sunt ok pentru matematica si romana, in rest nu are sens deoarece vor sfarsi necompletate pana la sfarsitul anului scolar (sau poti rupe foile sa le folosesti ca ciorne etc.). Gandeste-te ca pierzi si banuti, caci e mai ieftin unul mic.

Daca profesorul/profesoara cere caiet mare, atunci iti iei.Asa cum a spus si altcineva, nu iti solicita spatele mai mult decat e cazul.

Succes.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

În general din clasa a V-a se folosesc caiete studențești, dar nu e o regulă. Poți folosi ce caiet vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit caiet mic și mi-au încăput toate lecțiile de pe primul semestru. Deci, da. Poți folosi.

| Sistemulxxl a răspuns:

Nu-ti trebuie nimic. Nici caiet, nici pix, etc.

| 1234568807 a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Asta de la liceu dar nu din clasele mici unde sunt atatea pretentii laughing

| Ilovedinero a răspuns:

Daa, nu-ti obosi spatele cu caiete mari ca nu va da sa desenati razboaiele si declaratiile de pace

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Primul raspuns e gresit.
In clasa a V-a sunt suficiente caietele mici.

| Sjhxjcks a răspuns:

Eu am avut caiet mic la muuulte materii: chimie, istorie, fizica, engleza, germana, Acum depinde si de profesori. Daca vor neaparat caiet studentesc (A4) poți folosi o jumatate pentru o materie si cealalta pentru o Alta materie

| DaniGore96X a răspuns:

Nu e obligatoriu mare. Ia-ti mic si dictando sa fie. Nu-ti obosi spatele prea mult. happy