| Mariaahh a întrebat:

La proba de oral la limba romana, cand mergi in fata profesorilor mai poti citi din cand in cand de pe ciorna?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

De oprit nu te opreste nimeni dar faci o impresie proasta si-ti poate scadea la punctaj. Daca te uiti doar pentru o idee 1-2 secunde si nu prea des da, poti. In rest, poti face o impresie proasta. Depinde mult si de profesor.

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Da, te poti uita pe ciorna. Nu oricine se poate exprima usor cand trebuie sa expuna ceva oral. Asta e rolul ciornei, sa-ti pui in ordine ideile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, insa e de preferat sa faci si contact vizual cu auditoriul - asfel lasi o impresie buna si desigur, s-ar putea sa obtii si un calificativ mai bun.