| LisaJulie a întrebat:

Nu vi se pare ca seria Amurg este foarte similara cu Jurnalele Vampirilor? Nu vreau sa spun ca Stephenie Meyer a copiat romanele scriitoarei Lisa Jane Smith dar totusi sunt foarte multe asemanari? Voua care serie de carti vi se pare mai buna Amurg sau Jurnalele Vampirilor?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

O sa iti dau un raspuns copy-paste, dar ai dreptate:

Twilight este o franciză de film bazată pe seria de romane pentru tineri adulți a lui Stephenie Meyer, în timp ce The Vampire Diaries este o serie TV bazată pe cărțile lui L.J. Clark. Ambele povești înfățișează domnișoare care se îndrăgostesc de vampiri și sunt atrase într-o lume periculoasă plină de creaturi supranaturale și monștri mortali.

Nu am citit si nici urmarit, nu prea sunt genul meu