| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine a citit cartea Irinei Biner - Fluturi: ce parere aveti despre ea? Mie mi se pare ca e mediocra si nu reprezinta nicio valoare literara.

6 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Partea buna a ariei literare e ca e prin definitie subiectiva. 10 oameni vor putea avea 10 idei diferite. ''Fluturi'' e un volum post-modern prin definitie cu destule plusuri si cu o stilistica cel putin interesanta, chiar daca plotul nu e poate cel mai original. A spune insa despre un volum ca nu reprezinta nicio valoare literara nu face decat sa ilustreze o aroganta complet gratuita. Te asigur ca niciun autor publicat, celebru sau nu, nu va folosi expresia asta, macar din bun simt pentru ''colegi''.

| anonim_4396 explică (pentru TheAce):

Aroganta...mhm... ok. Inca nu pricep care e problema. E doar parerea mea.

| TheAce a răspuns (pentru anonim_4396):

A avea pareri diferite e perfect ok. Nu avem cum sa avem aceleasi gusturi cu totii. Exista mai apoi si carti slabe, unele devenite cult, altele super populare (vezi seria Amurg de exemplu, care e pur si simplu groaznica din punct de vedere stilistic si pe care o placi doar daca ai maxim 16 ani). Totusi, a duce in extrema totala o declaratie e cam mult, e o aroganta, cum am zis. Te asigur insa ca daca vei scrie si publica (ca asa doar de scris poate oricine) macar un volum, nu vei mai folosi aceeasi abordare ulterior. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceeee?
Aia e cartea mea preferata :'(
Cartea transmite foarte multe ...cum poti sa spui ca nu reprezinta nimic?
Frate, am trait s-o aud si pe-asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce ti-a transmis? laughing
Mie mi se pare o telenovela ieftina a carei protagonista sufera de un narcisism iesit din comun.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Um...fiecare cu parerea lui :c