| Kerli a întrebat:

Pentru cine a citit Portretul lui Dorian Grey. la un moment dat pictorul Basil Hallward ii spune lui Dorian ca "a pus prea mult din el in portret". la ce se refera?

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Pai tabloul respectiv se schimba, arata asa cum ar fi trebuit sa arate Dorian in mod normal.

Cred ca se refera ca pus si "sufletul" in acel portret.

Desi el nu imbatranea, taboul arata asa cum ar fi trebuit sa fie Dorian in urma deciziilor luate pe parcursul vietii.

Pa.

| anonimoso a răspuns:

Adica s-a chinuit foarte mult si nu vrea sa renunte usor la el