| DomnishoaraTPU a întrebat:

Care este cartea voastră preferată citită luna aceasta?!

Răspuns Câştigător
| RaduValentin a răspuns:

Buna justina! Am 2 carti foarte frumoase pentru tine care recunosc ca nu le-am citit luna aceasta ci acum 2 ani:
- prima carte este Harry Potter( in aceasta carte este vorba de vrajitori, mai exact o fictiune... Toata actiunea se petrece la o scoala... Are 8 volume... Este foarte frumoasa cel putin pentru mine e cea mai frumoasa carte si am citit destule)
- iar a doua este SINGUR PE LUME DE HECTOR MALLOT( in aceasta este vorba de un copil orfan care trece peste multe greutati... Aceasta iti va schimba foarte mult modul de gandire si poate unele secvente te vor emotiona pana la lacrimi)
SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR! cool

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Am recitit " Vraciul. Profesorul Wilczur" de Tadeusz Dolega Mostowicz.

| Cameliapantiru a răspuns:

"Doctor JIvago"-Boris Pasternak

| HighByTheBeach a răspuns:

,,Miracolul'' de Nicholas Sparks. Ce-i drept am citit-o luna trecuta, insa luna asta abia a inceput happy
A, si ''Alchimistul'' de Paulo Coelho. Incredibila carte. Recomand cu inima deschisa ♥
Mai poti citi carti cu mai multe volume:
-Micutele Mincinoase de Sara Sherpad
-Cercul Secret de L.J.Smith.
-Jurnalele Vampirilor de L.J.Smith
-Twilight de Stephenie Meyer (mie mi se pare penibila cartea, insa tie e posibil sa-ti placa)
-Culorile Dragostei de Kerestin Gier
-Percy Jackson de Rick Riordan
-Instrumentele Mortale de Cassandra Clare
-Fluturi de Irina Binder
Succes! happy

| DomnishoaraTPU explică (pentru HighByTheBeach):

Scuze că nu ţi-am dat fundă.
sad

| HighByTheBeach a răspuns (pentru DomnishoaraTPU):

E in regula. Nu ajut utilizatorii doar pentru funde. happy

| DomnishoaraTPU explică:

Cartea mea favorită citită luna aceasta este:
Percy Jackson şi Olimpienii de Rick Riordan.

| DomnishoaraTPU explică:

Aş mai adăuga:
1."Însemnările unei puştoaice" de Rachell R.Russell (8 volume) şi
"Jurnalul unui puşti" de Jeff Kiney (9 volume)
2.Cireşari de Constantin Chiriţă (5 volume).

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Cartea se numeste Micul Print. O recomand pentru toate categoriile de varsta. O zi buna.

| TheWolfy a răspuns:

Buna. Chiar aceasta luna am cutit o carte interesanta. (Colt alb), dar mai am cateva capitole de citit

| Diana1239 a răspuns:

Divergent; Insurgent; Experiment

| denisadeny001 a răspuns:

A mea este... Poezii de Mihai Eminescu

| cata33342 a răspuns:

Amintiri din copilarie