| An3dutzu123 a întrebat:

Salut oameni buni, recomandati-mi si mie o carte pentru istoria romaniei pentru admiterea la Academia de politie, care voua v-a usurat munca. Frumos sintetizata, cu termeni explicati, etc. Mersi frumos pentru ajutor!

1 răspuns:
| Lupică27 a răspuns:

Tragatori si mistificatori contrarevolutia securitatii din decembrie 1989
Autor(i): Andrei Ursu, Roland O. Thomasson, Madalin Hodor
https://www.librarie.net/p/378054/nia=1693? campaignid=21138222225&adgroupid=&keyword=&device=c&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw2uiwBhCXARIsACMvIU2BKOgsZKQkgOhJlECv4ZyvsSbcOh7iukMUbuHlQInkK8y9m0YlyPYaAo68EALw_wcB