| Desh a întrebat:

Salut TPU! Ce carte scrisă de un autor asiatic credeți că e cea mai bună?

8 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Never let me go-Kazuo Ishiguro

Are cetățenie britanica, dar tot asiatic rămâne

| LaviniuA a răspuns:

Sun Tzu are una foarte cunoscuta.

| gabicoo a răspuns (pentru LaviniuA):

Arta războiului. Ai un 10 de la mine.

| LaviniuA a răspuns (pentru gabicoo):

E de sezon.

| Simpatic a răspuns (pentru LaviniuA):

Daca faci razboi.
Eu nu stiu sun tzu asta cu cine s-a luptat dar eu imi aduc aminte ca intre china si japonia cand a fost razboi, japonezii i-au cam umilit si i-au ocupat...se intampla acum ceva vreme laughing

| NLS a răspuns (pentru Simpatic):

Adevarat, nu doar ca i-au umilit si ocupat, a fost MULT mai mult de atat, dar nu gasesti asta in cartile de istorie.
Ce a facut Hitler e parfum.

INSA pe vremea aceea, chinezii nu erau ~2 miliarde.

| Simpatic a răspuns (pentru NLS):

De asta zic ca karatele japoneze sunt mai tari decat kung fu happy
Dar si samuraii mai tari decat ninja

| Ganderoaica a răspuns:

Akira Mizubayashi, Inimă frântă