| Mikutza98 a întrebat:

cum as putea sa invat mai usor si mai repede o poezie in alta limba?

Răspuns Câştigător
| kosty9mai a răspuns:

Pai fa ca mine... scrie cum se citeste. si mda seara o citesti de 20 de ori. da sa fi atent la ea. si dimineata de 20 de ori si o invetzi.

1 răspuns:
| mona01 a răspuns:

Sa citesti vesr cu vers din ea de mai multe ori pana o memorezi sau scrii melodia pe Youtube si dai Lyrics. Alta posiblitate nu stiu... In fine, eu asa invat poeziile, dar daca ai tu o metoda mai buna o poti incercawinking