| Elena567223 a întrebat:

Descrieti va rog o scena detaliata de bataie intre doua persoane. Am nevoie pentru ca scriu o poveste si nu prea stiu cum sa descriu o scena de bataie. Sa nu fie cu arme, ci doar cu pumni, picioare si alte imbranceli. multumesc laughing cea mai faina scena primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| UnNumeScurt a răspuns:

O sa dau doua nume de personaje, le schimbi tu. > Jack se duce catre Zack, si se uita fix in ochii lui, apoi duce pumnul in spatele sau, si incearca sa il loveasca in fata. Zack se lasa jos ii da un pumn in abdomen, apoi se duce in spate. Jack se enerveaza, se duce spre el si incearca iar o lovitura de pumn, acesta o fereste, dar nu are timp sa fereasca a doua mana a sa care reuseste sa ii atinga fata, si ii lasa usor o rana si incepe sa sangereze. Zack se sterge la gura, si isi duce pumnii la fata, ca semn ca e gata sa lupte. Apoi Zack se duce ca o sageata spre Jack, si inearca sa ii dea o lovitura puternica in fata, dar acesta ii prinde mana, si i-o intoarce la spate, calmandu-se ca sa nu i-o rupa, apoi il tranteste la pamant. Zack, se ridica, mana inca il doare, dar din toate puterile fuge spre Jack, si mimeaza o lovitura cu piciorul, dar se intoarce si il loveste in cap. Lovitura lui insa nu a prins punctul perfect, si nu a fost suficient de puternic ca sa il afecteze, iar Jack il prinde iar de mana, i-o pune pe umarul sau, si il arunca pe spate la pamant. Zack se simte deja terminat, nu se mai poate misca, e obosit, ranit, si membrele lui refuza sa se miste. Jack il loveste in stomac cu piciorul, apoi il apuca de tricou, il ridica, apoi il loveste in nas, pornindui o a doua sangerare. Zack e la pamant, tricoul lui e plin de sange si simte ca o sa cedeze. In momentele astea, el se gandeste la spusele tatalui lui, 'nu lasa garda jos, si tine minte ca, atunci cand esti la pamant, lupta de abia a inceput'. Jack il se pune deasupra lui Zack, si ii da un pumn in obraz, apoi cu cealalta mana vrea sa il loveasca si mai tare si sa il termine, dar Zack, se enerveaza, strange din dinti, si ii prinde pumnul, iar cu piciorul il loveste acolo unde nu bate soarele', si acesta se duce usor in spate. Zack, se ridica, si il vede pe Jack venind spre el, dar acesta nu se complica, si se retrage usor in lateral, si ii pune o piedica, acesta cazand pe fata. Jack, se enerveaza, apoi se ridica si cu toata puterea lui incearca sa il loveasca pe Zack, dar acesta isi concentreaza forta, si se apara, apoi ii aplica un contraatac, la care Jack nu are timp sa reactioneze, si prin urmare primeste o lovitura atat de puternica incat il lasa la pamant, aproape lesinat. ( Sper sa fie ok, mai schimbi tu ceva, numele si mai modifici scenele daca nu e ceva bine. Sper sa iau funda aia, ar fi prima =) )