| Iulian223 a întrebat:

Salut, TPU! Sunt în clasa a 12-a și urmează să dau bac-ul anul ce vine, vreau să știu daca la proba scrisă la română la subiectul 3 poate pica ceva de genul: Caracterizați un personaj dintr-un roman interbelic studiat... etc. Sunt la profil real. Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este foarte posibil sa pice si acest lucru, de aceea este recomandata s ainveti toate lectiile, ca sa le stii, dar inainte de examen doar sa le recaitulezi, aducandu-ti aminte de ceea ce deja ai invatat.

| darrio2007 a răspuns:

Poate ca da. Sau poate ca nu.

| Motherlode a răspuns:

Stiu ca la profilul real nu se dadeau caracterizari si relatii intre personaje ( asta acum 5 ani). Nu stiu daca mai este valabil acum, cel mai bine intrebi un profesor.

| Alissia97 a răspuns:

Buna!
Gasesti la librarie o carte intitulata eseul, ai acolo tot ce iti trebuie pentru a lua bacul cu o nota buna.
Mult succes!