| RaisaPretty a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti bune de citit din literatura universala

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Paulo Coelho-Alchimistul
Paulo Coelho-Al cincilea munte
Paulo Coelho-Adulter

| AFR81 a răspuns:

"In cautarea perfectiunii - Roger Federer" de Rene Stauffer. Cea mai frumoasa carte citita de mine.

| NAdrian a răspuns:

Cartile propuse de jessikz0r sunt foarte bune.Eu as zice si :

Doamna Bovary - Flaubert
Magicianul - Fowles
Maestrul si Margareta - Bulgakov

| jessikz0r a răspuns:

Dama cu camelii -Alexandre Dumas-fiul ( e geniala... ultimele pagini le-am umplut in lacrimi ) laughing)
Rosu si Negru -Stendhal
Crima si pedeapsa -Dostoievsky
Tess D'urberville Thomas Hardy
Singur pe lume -Hector Malot
iar eu acum sunt la Ratiune si Simtire de Jane Austen. Sper ca te-am ajutat...le-am clasat dupa impresie...prima e geniala cred c-o s-o mai citesc odata laughing)

| AcuddlyToy a răspuns:

Cartile de John Green sunt superbe.Eu una sunt fana John Green.Alta carte mai este Starters, Divergent, Experiment...Etc.

| EuforikcuKappa a răspuns:

Cel mai iubit dintre pamanteni;
Eragon-trilogia;
Codul lui Da Vinci;
Hannibal Lecter