| dragos9234 a întrebat:

Sugestii de carti scrise de Emil Cioran, va rog.
Multumesc.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt destule la biblioteca centrală.
Lectură plăcută.
Pa, pa.

| dragos9234 explică (pentru Legiuitoarea):

Si cand spun ca dai unele din cele mai tampite raspunsuri sar altii si se iau de mine.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru dragos9234):

Bună.
Măi băiatule, nu te poți deplasa la bibliotecă să vezi toată colecția lui Cioran?
Ești atât de comod?
Tu ești cititorul, tu decizi ce citești după ce ai văzut titurile cărților.
E foarte greu să gândești...
Pa, pa.

| dragos9234 explică (pentru Legiuitoarea):

Da, foarte greu sa gandesti...
Eu imi dorem sugestii de carti cititi si care v-au impresionat, nu sa ma duc si sa citesc carti ce nu mi-ar place.
Dar, asa cum ai spus, greu tare sa gandesti.

| dragos9234 explică:

Lol...
Pe tine intrebarea te duce cu gandul la teme?

| AngelHugz a răspuns:

E o intrebare buna happy

| dragos9234 explică (pentru AngelHugz):

Sper ca stii ca asa nu vei castiga nici un tricou.

| angus35 a răspuns:

Gasesti carti De E.M.Cioran pe epistematic.blogspot.com.

| Gabiii97 a răspuns:

Amurgul gîndurilor, pe culmile disperarii

| BlueEyes16 a răspuns:

Iata cateva: Pe culmile disperarii, Cartea amagirilor, Schimbarea la fata a Romaniei, Lacrimi si sfinti, Amurgul gandurilor, Revelatiile durerii, Ispita de a exista, Istorie si utopie, Singuratate si destin.

| Nimixpecial a răspuns (pentru BlueEyes16):

Prin sugestii se referea la carti citite si care au placut, nu copiate de pe google.Iti recomand Demiurgul cel rau,il poti gasi online si poti sa-l comanzi daca nu gasesti la vreun anticariat din orasul tau.Din intrebarile si raspunsurile tale mi-am dat seama ca nu esti prea credincios,asa ca mentionez ca dumnezeu din cartea lui Cioran nu este dumnezeul ortodocsilor, ba chiar, in unele pasaje din carte, Cioran da dovada mai mult de agnosticism, chiar daca toata lumea spune ca el era ateu.