| 1Chris1 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu urmatoarele despre perioada interbelica: care au fost autorii reprezentativi ai acesteia, aspectele perioadei, romane interbelice si determinrea perioadei.

Dau funda celui mai complet raspuns.

Răspuns Câştigător
| xXAlphaXx a răspuns:

Salut:
1.Lucian Blaga, Arghezi, Eliade, Ion Barbu si George Bacovia!
2.Perioada interbelica a fost perioada dintre cele doua razboaie mondiale(1918-1939).

3 răspunsuri:
| xXAlphaXx a răspuns:

Salut:
1.Lucian Blaga, Arghezi, Eliade, Ion Barbu si George Bacovia!

| Marian_Iulia-Maria_1996 a răspuns:

Http://www.didactic.ro/......ce/cautare
power pointul cu numele literatura romana interbelica, pe mine m-a ajutat, sper sa te ajute si pe tine