| OHmyGosh a întrebat:

1:Nu imi pasa ce o sa ziceti altii:"Iar Selena?! Disney!"Penmtru ca mie imi pasa, iar mai sunteti si nesimtiti care o criticati pentru ca joaca la Disney. CE face e este o mare responasbilitate, deoarece este un exemplu de urmat...si mai mult a jucat in afara la Disney.
2:Mereu ma abtin sa pun intrebarea asta, insa nu mai rezist! Pur si simplu m-am saturat!
3:Intrebarea estesadacum nu ma refer la toate)fanele Miley si cateva J. B. mereu va luati de Sel? Eu stiu sigur ca este invidia. Dar voi macar, daca sunteti adevarate fane MIley si Justin, are trebui sa acceptati ca Sel si Jus formeaza un cuplu si mai sunt si foarte buni prieteni si ca Selena si Miley nici odata n-au fost rivale.Chestia asta a fost facuta de presa ca sa deschida subiect de discutie.
4:Tot voi care o criticati va luati de vocea ei. Tatal meu iubeste muzica buna si el spune ca Selly chiar canta frumos si n-o zice doar de gura mea.Chiar spune ce crede cu adevarat. Daca nu avea vocea frumoasa, atunci nu mai lua multe premii la cantat, discuri de platina si nu mai intra in topuri.
5:Sa stiti ca o mare parte din fanii ei sunt si adulti.Are multi fani.
6:Eu tin asa mult la ea si nu mai pot sa-mi iau gandul atunci cand o jigniti, deoarece nu merita sa fie tratata asa.Sunt cu adevarat fana si imi dau lacrimile pentru chestiile astea.Eu cand am injurat-o pe Miley am facut-o pentru fanele care o critica pe idolul mea.
7:Mie mereu o sa imi fie idolul Selena. Iubesc munca ei, talentul, actoria, muzica si vocea. Iubesc frumusetea sa, felul in care se compoarta cu fanii, in societate, decenta ei, superbitatea ei, zambetul.Tot!
8:Muzica sa ma face sa trec peste momente dificile si ea in sine.INdiferent de ce spun altii ca sa ma supere (o fac special. de invidie)eu nu o voi parasi pentru ca o cunosc.
9:Invidia nu e buna. Oamenii invidiosi sunt cei care vor ajunge in iad.Asa mi-a zis profa de religie.
10:Funda pentru raspunsuri frumoase!
11:Va rog nu o mai jigniti.De ce faceti asta? Eu am decazut mult din aceasta cauza.Fiti buni.Pentru ca cei care o criticati o faceti din pura invidie.

19 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dragă, nu îți zice nimeni să nu fii o fană, dar nici în halul ăsta. Tu îți dai seama că ei puțin îi pasă de muzică, de fani și implicit de tine atunci când se scaldă în milioane de dolari, nu?

Nu o jignesc pe Selena, jignesc toată muzica comercială și fără sens. Muzica Selenei mi se pare prea comercială și fără sens. Că mai are unele melodii cu versuri mai speciale, treaba ei, însă nu se compară cu versurile cântăreților de rock. Instrumentalul e varză în mai toate melodiile. Cel de rock e mult superior.
Muzica ei mă plictisește, e monotonă, fără nimic special, nimic care să o diferențieze.
Nu îți face griji, cândva vei crește și vei realiza care este cu adevărat muzica bună, și aceea nu e Selena Gomez. Poate că o avea voce (deși în melodii nu se vede, e modificată) dar asta nu înseamnă că e cea mai tare artistă și că suntem noi proști că nu o ascultăm. Sunt mii de artiști mai tari de milioane de ori decât ea. Ea e doar o fază trecătoare. La fel ca și Justin Bieber, Demi Lovato, Miley Cyrus, Inna și toți artiștii ăștia.

Spui de noi că nu ascultăm Selena Gomez, ia ascultă tu Metallica, Breaking Benjamin, Black Sabbath, Bon Jovi, Three Days Grace, Green Day și mulți alții. Instrumentalul e mult mai de calitate ca al Selenei, iar solistul din Breaking Benjamin are o voce superbă, care la fel, nu se compară cu cea a artiștilor precum Selena Gomez și Justin Bieber.

Rock-ul e muzica bună. Pop-ul din anii 80 și 90 e muzica bună. Rap-ul de calitate (Eminem, Veritasaga / nu Puya și Tăntălău XXL) e muzică bună. Pop-ul din prezent e ceva trecător, nimeni nu va mai auzi de el în 10 ani. Nimeni nu va mai auzi în 10 ani de Selena Gomez, Justin Bieber și ceilalți.

Nu zice nimeni că nu e bine să fii fana Selenei. Însă trebuie să înțelegi că există artiști mult mai geniali și mult superiori ei.

Și să știi că am tras constatările legate de muzica ei după ce am ascultat-o, așa că nu îmi comenta să ascult, am făcut-o deja.

Ai încercat să asculți Metallica, Breaking Benjamin, Green Day? Ia încearcă, vei vedea diferența. Mulți dintre voi (cei care ascultă pop) cred că rock-ul este o muzică gălăgioasă în care se țipă și atât. Există și genul ăla de muzică. Însă ce ți-am enumerat eu aici sunt trupe cu instrumental foarte bun și voce frumoasă, melodioasă.

Și Selena Gomez nu cântă rock, să nu te mai aud spunând asta.

De ce nu încerci să asculți și rock, să vezi că și ăia sunt buni de ceva, nu numai Selena? Încearcă măcar.

Baftă

| TeoPT a răspuns:

@ILoveSEL

Băi distruso, tu măcar ai citit ce ți-am scris aici înainte să vorbești aiurea pe aici?
Șterge-ți contul și mai taci din gură că virusezi site-ul.
Mă gândeam că poate e ceva de salvat la tine, dar ești 100% proastă.

Baftă

| ÖpëиTPU a răspuns:

Eu sunt ff invidios pe Selena laughing) cat despre tine e bine sa te faci scriitoare, ce iti pasa tie de alti ce krd despre Selena? daca tie iti place de ea trebuie sa le placa si celorlalti?

| OHmyGosh explică:

Uite Jelli.
Versurile ei sunt facute in mult timp, nu 10 minute.
Nu are muzica de 2 lei, iar fanii adulti pe care ii are nu au minte scurta.
Pe net gasesti instrumentale cu tona!
Ia uita-te pe melodiile:"Ghost Of You","A Year Without Rain","Who Says"... Tate melodiile ei au semnificati. Poti sa dansezi pe ele si te distrezi.NU e de 2 lei! Mintea ta e de 2 lei.
Nu te lua de ea si muzica ei.Munceste mult pentru ce obtine. Piesele sunt lucrate mult si nu-s in 10 minute.Imi plac ca sunt pop dance si rock.Te distrezi pe ele."Ghost Of You"e trista si mai lenta.
Eu sincerca sa fiu imi vine sa ma omor.NU mai suport de ce ziceti despre ea! Nu merita sa fie tratata asa.

| OHmyGosh explică:

Naiba sa va ia pe toti care o criticati,eu imi sterg contul de pe acest site idiot in care voi injurati ca tampitii ce sunteti.
Sel nu-si modifica in nici o mel vocea! prostilor ce sunteti.
nu o sa mai citesc in viata mea nici un comentariu rautacios,iar contul pe pe TPU mi-l sterg, deoarece voi mai mult faceti rau decat sa ajutati.
Dumnezeu sa va dea multa"sanatate"la cei care nu o lasati in pace pe Selena, duceti-va dracu!

Răspuns utilizator avertizat
| Maria02 a răspuns:

Ai dreptate, si eu o iubesc fff mult pe selly, si ma interesez despre toto despre ea, si nu stiu chiar deloc de ce toate lumea o uraste, si de faza cu disney, ea este ca orice persoana, doar ca joaca la disney, si ce are? e o chestie normalabig grin, asa ca nu va mai luati de ea!

| nonuta a răspuns:

Ai dreptate :X ilovesel eu le iubi si pe sely si pe miley

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bla bla bla, am citit pana la 6.
Pai uite draga mea. Toti avem gusturi diferite. Convingeri diferite.
Eu urasc tot ce se difuzeaza la radio si pe Mtv in prezent, implicit pe Selena, Miley etc.
Din moment ce tu nu impui ca altii sa asculte ce iti place tie, e in regula.
Mie mi se pare ca tot muzica de doi lei este si aia pe care o asculti, iar daca are fani adulti...numai varsta ca mintea e in urma cu un deceniu.
M-am uitat in cantecele ei. Nimic. Versuri facute in 10 minute. Nu imi place, asta e parerea mea. Nu mesaj, nu emotie, nu sentiment, nu instrumental, nu, nu, nu...
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selena, rock laughing? Doamne, am citit eu gresit sper. Sper ca e de la oboseala si tu nu ai scris nimic.
Sa dansez? DANSEZ? Muzica adevarata nu este pentru a se da din cur pe ea. Muzica adevarata se judeca, se admira, se savureaza, se plange (desi eu nu plang la melodii), da optimism.
In rest, as fi scris mai multe dar...
@7h30, daca as putea ti-as da 10 funde pentru raspunsul ala. Cu toate ca in general nu imi arat simpatia fata de alti utilizatori, de data asta nu ma pot abtine.
Deci draga ILoveSEL, baga la cap ce a zis, ca mai convingator de atat nu cred ca exista.
Si a propos, crezi ca Sel apreciaza gesturile tale? Nici nu stie ca existi si chiar daca ar sti nu esti decat una din miliardele de fane. Ia-ti o viață/ viața.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"eu imi sterg contul de pe acest site" - mult succes! Scapam de o fanatica tembela.
"Sel nu-si modifica in nici o mel vocea!" - ai stat tu dupa ea in studio?
Din punct de vedere mental, vei creste si vei realiza.
Sa ma ia dracu`, fir-as a dracu` sa fiu!
Cu drag, Jelli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai da' nu ma intere'! Poti sa te si casatoresti cu ea daca ai chef. Si nu mai visa, ca nu o cunosti!
Ma da' noi injuram? Fara suparare, dar de ce zic fara suparare? Ii adevarat: La tine mintea=0. Eu nu voi ajunge "acolo" pentru ca nu injur. Cat despre tine, draga, nu stiu ce sa spun.
Esti o TUSSI!

| LexieD a răspuns:

Am asteptat atat de mult sa zica cineva adevarul asta!
bv ca l`ai zis
sa nu iei in seama ce zic prostii astia!
tu ai mare dreptate
nici nu inteleg ce vad ei la stripeoasa de Miley.

| ÂnÐяuŢẮ a răspuns:

Buna ILOVESEL eu sunt o fana selena imi place de ea mai ales melodiile.
Mereu cand apara una noua o ascult imediat, as vrea sa fiu ca ea dar nu se poate...
Nu-i asculta pe ceilalti care o jignesc, se jignesc ei insusi...
Deci nu-i asculta daca o iubesti si esti fana ei (ca si mine) sper ca te-am ajutat cu acest rasp nu trebuie sa-ti stergi contul
papa

| VampiritzaAscunsa a răspuns:

NU vreau sa zic ca jelli nu are dreptate, chiar fiecare persoana are gusturi diferite.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa o criticam, daca nu avem ceva bun de spus despre cineva mai bine nu spunem nimic.Eu presupun ca daca cineva ar spune lucruri rele despre o persoana pe care o admirati, stiu ca nu var placea.Mai bine vedetiva de patratica voastra si nu mai criticati pe nimeni. fundita?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VampiritzaAscunsa):

Ceea ce spui tu aici este o utopie. Nu traim si nici nu vom trai intr-o lume roz, in care toti suntem prieteni. Exista parerile contrare. Noua nu ne pasa daca ea se simte ranita si nici nu trebuie din moment ce e doar opinia noastra, nu am jignit-o pe ea.

| Clauditza_6664 a răspuns:

Buna.eu una nu am nimic cu ea. Pana la urma este o fata desteapta si frumoasa.Sunt rautaciosi cei care o jignesc.Nu sunt fana selenadar imi place de ea.Si de J.b si de miley.Pa.Fundita?:*

| gabytza9914 a răspuns:

Euu sunt de acord cuuuu ilovesel imi ce gandeste imi place cao adora pe selena asa cum o ador euuuu si imi plac melll ei selena gomez like