| JasonMcCann a întrebat:

Ați putea trăi fără muzică? Care este melodia voastră preferată?

18 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Măi, eu nu ştiu, dacă nu sunt pusă în situaţia de a sta fără muzică deci...thinking
Şi nu am o melodie preferată.

| Mădă0611 a răspuns:

Cred ca as putea, dar nu as vrea. N-am o melodie preferata, am un stil, trance.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

As putea trai,daca as fi nevoit. Emotivitatea se va imputina,deci,cu atat mai bine!
Deci,melodie preferata nu exista,doar formatii preferate:Tot ce tine de Tobias Sammet,Hansi Kursch, Jorn Lande, David Draiman, Corey Taylor...; Muzica clasica; Rap.
Ca sa-ti dau o melodie:
Ia, infrupta-te:
http://www.youtube.com/watch?v=u_tORtmKIjE
Daca-ti place, iti mai dau, dar sa nu te-ngrasi.

| KristalPop a răspuns:

Nu, muzica trezeşte anumite sentimente în inima omului.
Un anumit fel de muzică te face să te simţi romanitic, visător, altă muzică te face să te simţi plin de energie şi de viaţă, muzica îţi poate da nişte sentimente înălţătoare.
Chiar şi muzica patriotică trezeşte anumite sentimente în suflet (pentru unii).
Fără muzică n-ar fi nimic.

http://www.youtube.com/watch?v=ZHSLUOPymZ4

http://www.youtube.com/watch?v=J4vMx14j6ic

| GiAnca a răspuns:

Eu n-as putea trai fara muzica, deoarece atunci cand ascult muzica simt ca aceasta imi curge prin vene.La momentul actual melodia mea preferata este:
Corina ft. Pacha Man-Pernele moi
http://www.youtube.com/watch?v=cdeYwA-voT0

| Aneke a răspuns:

Nu cred.Pentru mine muzica este aerul ce il respir, cu ajutorul muzicii imi creez o lume a mea in care traiesc dupa propriile reguli.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Nba3Tr_GLZU#t=0s

| Katoteshika a răspuns:

Nu... nu as putea, ar fi o viata fara sens...
am multe melodii preferate...
dar una din ele este cat de departe(holograf)
boyfriend(justin biber)
cele 2 sunt date prin imail de iubi meuwinking:*

| DyaLove a răspuns:

Nu cred. Muzica e ca aerul pentru mine laughing) cat despre melodia mea preferata eu sunt cu dubstep`u in general deci cred ca Skrillex & Damian Marley - Make It Bun Dem happy.

| Rumi a răspuns:

Sincer, nu. Pe langa faptul ca imi place foarte mult sa ascult muzica, imi place foarte mult sa si cant. Melodiile mele preferate sunt:
Adela Popescu-Maine vine iar
Jem-24
Lana Del Rey-Summertime Sadness
Christina Aguilera-Bound to you
Madcon-Beggin'
Animal X-Doar tu si eu
Si mai sunt... Doar ca melodia mea de suflet e No doubt-Don't speak, imi trezeste si mereu imi va trezi amintiri placute.

| Werepyre_Fallen_1994 a răspuns:

Nu, viata fara muzica ar fi ca mancarea fara gust.
Am mai multe melodii preferate:
Avenged Sevenfold-Second Heartbeat
Avenged Sevenfold-Burn It Down
Motionless In White-Creatures
Suicide Silence-No Pity For A Coward
Linkin Park-One Step Closer
(V-ati prins ca ascult numai Rock)
Cu toate astea, imi plac si 2 melodii Electro, de Breathe Carolina: Blackout si IDGAF.

| ChalkOutline a răspuns:

Probabil as putea.
Nu am o melodie preferata.

| AlexaSexoasa a răspuns:

One directio si lalaband 4ever!:X::X

| alexutzasmecherutza a răspuns:

Pernele moi de corina

| madutza114 a răspuns:

Nu!:* sincer nu as putea trai fara muzica.pur si simplu nu pot. cred ca nu exista zi in care sa nu fii ascultat muzica.si chestia asta cu muzica rock sau pop sau..cred ca depinde de personalitatea fiecaruia.muzica cred ca poate fii considerata un medicament pentru suflet care te poate relaxa oricand.de exemplu, eu cand sunt stresata sau cand am avut o zi neplacuta dar nu numai, pot asculta muzica oricandhappy si apropo, melodia mea preferata e p! nk -funhause. poti sa o asculti! nu e chiar rock...e doar o tenda dar e destul de funny zic euhee hee

| madutza114 a răspuns:

Nu,personal nu as putea trai fara muzica.eu ascult muzica in fiecare zi.Cred ca muzica poate fii cosiderata un medicament pentru suflet.Eu ascult muzica atunci cand sunt trista sau cang am o zi proasta si nu numai!winkingmuzica te face sa te relaxezi mere (parerea mea) si personal ador sa asculu muzica de diferite genuri :pop, dub-step, hip-hop, chiar rock, iar melosia mea preferata e p! nk -funhouse.ascult-o! e o tenta de rock dar eu zic ca e funny! sigur iti va placea.:* sper ca te-am lamurit!

| madutza114 a răspuns:

nu