| coco4782 a întrebat:

Am 2 boxe GOLDY cu statie incorporata, membrana de cauciuc, puternice. Problema este ca nu se mai aud ca la inceput, se aud urat, nu culiseaza membrana mult. Stie cineva ceva despre boxe?
Cateva sfaturi despre sunet si culisare.
Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In spatele lor, pe magnet, boxele (de fapt difuzoarele) au un inel de hartie cu o bobina. Acel inel s-a dezlipit si nu mai trage membrana ci se misca el. O lipire s-ar putea sa rezolve problema. Trebuie, insa, cineva care se pricepe si daca inelul este descentrat tot degeaba.