| Scarlett011243 a întrebat:

Am facut un video cu telefonul, (Samsung galaxy mini 2) si as vrea sa adaug o melodie pe fundalul video-ului.
Funda!

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Pana si cu Windows Movie Maker(care este preinstalat cu windows-ul), ca sa nu mai download-ezi alt program.Succes!

5 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Descarca asta:
http://www.techsmith.com/download/camtasia/default.asp
(ii dai start windows download)
Il instalezi, s-ar putea sa mai instaleze si alte programe odata cu el (.net framework, Microsoft visual C++, ) le lasi sa se instaleze, dupa care pornesti programul si bagi clipurile tale in program. Cred ca o sa te descurci cu interfata. Pornesti programul, ii dai close la fereastra care apare prima data, si ai 2 timeline-uri : video si audio, la video iti pui clipul, si la audio melodia.
Trebuie sa dai unlink audio, este un punct cu o linie verde care uneste sunetul de video, apoi poti sa bagi melodia ta.
Ii dai produce and share, custom production settings, next, selectezi.avi, next, next, debifezi include watermark si embed video into html, next, next, ii dai un nume si selectezi locatia, finish si gata!

PS: scuze ca am raspuns asa tarziu.
Bafta!

| daassh a răspuns:

Ok, adauga-o.
Aproape cu orice program poti face aceasta operatie.Succes!

| Scarlett011243 explică (pentru daassh):

Nu mi-ai spus cu ce program sa o adaug...

| Scarlett011243 explică (pentru daassh):

Nu ma lasa sa incarc video-ul in Movie Maker. Iar video-ul are iconita de la Winamp. Poate fi de la asta?

| daassh a răspuns (pentru Scarlett011243):

Iconita aceea de la winamp apare pe video deoarece tu cu acel program il deschizi, daca ai deschide videourile(adica daca ti-ai seta sa deschizi toate video-urile cu alt program) o sa-ti apara la toate videourile iconita de la acel program, daca nu merge cu windows movie maker incearca sa folosesti muvee reveal, poate te descurci cu el(e ceva mai simplist). Succes!

| daassh a răspuns (pentru Scarlett011243):

Pana si cu Windows Movie Maker(care este preinstalat cu windows-ul), ca sa nu mai download-ezi alt program.Succes!