| harciog a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Cum nu sint la curent cu noutatile in muzica usoara, am auzit ca in top se afla acum un coreean cu un anumit cintec.Imi poate da cineva un link?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Te referi la Gagnam Style? E cea mai retardată melodie posibilă... nu știu cum îi poate plăcea cuiva așa ceva.

| harciog explică (pentru aliceinchains):

Nu e neaparat sa placa, dar curiozitatea a fost mare, la cita publicitate i s-a facut prin mediile mediocre cum ar fi serviciul unora.Ai dreptate, nu-mi place dar asta nu inseamna ca nu trebuie apreciat un ajutor.Mi-am satisfacut curiozitatea, atita tot.

| anonim_4396 a răspuns (pentru aliceinchains):

Nici eu nu pot înţelege de ce videoclipul melodiei, cu asiaticul ăla îngropat în paiete, are atâtea vizualizări...
Nu demonstrează asta că avem cel puţin 3 miliarde de cretini pe planetă? thinking

| harciog explică (pentru anonim_4396):

Mi-e greu sa vorbesc despre cretinism sau prostie, stiind ca prima parte e ultima faza a celei de a doua.Nu sint in stare sa le vad in afara.Nu le pot vedea decit la mine.Tot ce pot spune este daca-mi place ceva sau daca nu.

| aliceinchains a răspuns (pentru anonim_4396):

Cică obiectivul a fost să adune mai multe vizualizări decât Bieber, care avea nu știu câte milioane la o melodie. Oricum, nu știu cum a prins așa tare la prostime... adică aproape toată lumea habar nu are despre ce se vorbește acolo, dar le place. Lumea se duce pe p.lă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru harciog):

De acord. Nimeni nu e în măsură să judece corect cine e cretin sau nu. Părerile sunt mereu împărţite.
Dar, melodia e prea penibilă în sine. Singura chestie care reiese din ea, e superficialitatea. Nu mă pot abţine să nu îmi dezlănţui ura pentru coreeanul ăla ce îmi zgârie deseori urechile.
În fine, se găsesc mulţi care spun că ce ascult eu e penibil, deci... laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru aliceinchains):

Da, corect. Dacă era ceva de calitate, cu siguranţă nu primea atâtea vizualizări. Şi de ce au vrut să-l detroneze pe bietul Bieber? Adică, nu e ca şi cum ar fi reuşit ceva. Reuşeau dacă Psy scotea ceva mai suportabil.
Nu prea mi se pare corect că ăştia se scaldă în milioane de dolari şi cei ce cântă din plăcere au nevoie de o a doua slujbă.