| SweetHeart22 a întrebat:

Am nevoie de sugestii,eu ascult muzica metal si rock,si mai am nevoie de sugestii de trupe bune si de cantece,trupele pe care le ascult deja sunt Metallica,Iron Maiden,Megadeth,Marilyn Manson,Manowar,Guns N Roses,Black Sabbath, etc...Deci poate mi-ati inteles preferintele(thrash metal,heavy metal,alternative metal,industrial metal, etc).Imi puteti sugera trupe asemanatoare cu ce ascult acum si melodii bune de la ele?

10 răspunsuri:
| LePotato a răspuns:

AC/DC
Iron Maiden
Bon Jovi
Gojira

| Cameliapantiru a răspuns:

Mie imi mai plac mult, in afara de cele enumerate de tine (ascult, dintre acestea, Metallica, Iron Maiden si Guns'n'Roses), Scorpions, Led Zeppelin, Deep Purple, Rolling Stones si Bon Jovi.
Mai poti incerca si AC/DC, e o trupa de hard rock destul de apreciata, desi, personal, mie nu-mi place in mod special.
Auditie placuta! Pa-pa!

| SweetHeart22 explică (pentru Cameliapantiru):

Scorpions si Bon Jovi ascult, nu in mod special, dar ascult si imi plac, si de la AC/DC sunt piese care imi plac, multumesc pentru sugestii!

| Cameliapantiru a răspuns (pentru SweetHeart22):

Cu mult drag!
Noapte buna!

| SweetHeart22 explică (pentru Cameliapantiru):

Noapte buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motorhead, Crematory, 5FDP.

| liviu890 a răspuns:

SLAYER! Cauta "war ensemble", "seasons in the abyss", "kill again", "angel of death"... au multe melodii bune, marea majoritate sunt bune!

| SweetHeart22 explică (pentru liviu890):

Am ascultat, si chiar imi place mult, e super tare! Multumesc pentru sugestie!

| liviu890 a răspuns (pentru SweetHeart22):

Poti incerca si Hammerfall - "hearts on fire". Au mai multe melodii frumoase, dar aia e una din preferatele mele.

| zqxvdeea a răspuns:

Slayer - Take Control, Vices
Ac/Dc - Back In Black, Highway To Hell
Goodbye To Gravity - The Day We Die, Shadow Puppets, Atonement
Sepultura - Slaves Of Pain, Inner Self
Anthrax - Anthem, Smokin', Crawl
Venom - Welcome To Hell, Black Mass
Iron Maiden - Speed Of Light, Shadows of the Valley
Immortal - All Shall Fall, Norden On Fire
Bullet For My Valentie - Tears Don't Fall, Scream Aim Fire, Waking The Demon